دیدنی های مشهد

دوشنبه 14 اسفند 1396
12:13
مری

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

یکی دیگر از پارک دیدنی مشهد پارک جنگلی وکیل آبادبلیط مشهد بهار 97 می باشد این پارک جنگلی وکیل آباد می باشد .این پارک جنگلی در جنوب غربی مشهد فرار دارد این پارک در سال 1348 توسط آقای حسین آقا ملک ساخته شده است و وقف برای استفاده عموم قرار گرفت است . در این پارک انواع درختان کاج و چنار و ونو و یک رودخانه فصلی می باشدبلیط کیش اردیبهشت 97 که بسیار فضای بسیار آرام و دوست داشتنی برای مسافران تور مشهد و بازدیدکنندگان و بلیط مشهد خرداد 97گردشگران می باشدد و در این گارک یک باغ وحش ساخته شده است کهبلیط مشهد فروردین 97 در آن موجودات وحشی و اهلی و خزندگان و پرندگان بسیاری بلیط کیش تابستان 97در آن موجود می باشد.


سد چالیدره مشهد

یکی از جاذبه های گردشگری مشهد چالی دره می باشدبلیط مشهد بهار 97 این سد در نزدیکی بلیط کیش اردیبهشت 97روستای نغندر واقع شده است مساحت این تفرجگاه 160 هکتار می باشد و 32 هزار نوع درخت دراین تفریگاه موجود می باشد. طبیعت بسیار زیبا و بکر این منطقه بسیار آرامش بخش می باشد اخیرا این منطقه توسط بلیط مشهد خرداد 97 شهرداری بلیط کیش تابستان 97طرقبه باسازی شده و به یک تفریگاه بسیار مشهور تبدیل بلیط مشهد فروردین 97شده است امروزه خیلی از مسافران تور مشهد برای گذران وقت و تفریح کردن به این مکان زیبا آمده و از فضای طبی آن لذت می ببرند.


روستای پاژ مشهد

روستای پاژ یکی از تاریخی ترین بلیط مشهد خرداد 97روستا های مشهد می باشد که در بلیط مشهد بهار 97مشهد می باشبلیط کیش اردیبهشت 97د این روستا زادگاه شاعر بزرگ حکیم ابولقاسم فردوسی می باشد. در کنار این روستای قدیدمی آثار به جاماندهبلیط مشهد فروردین 97 از دوره پاژ می باشد و دراین میان قلعه قدیمی وجود دارد که مردم حلی آن را قلعه پاژ می نامندبلیط کیش تابستان 97 بقایای از سفال ها ی لعاب دار و آثار تمدن آن دوره یافت شده است. مسافران تور مشهد برای دیدن این مکان های بسیاربلیط مشهد خرداد 97 زیبا می مشهد بلیط مشهد رزرو کرده اند، می تواننداز روستای زیبا دیدن کنند و به مطالعه درمورد تاریخ که در این خطه شکل گرفته است بپردازند.


باغ گیاه شناسی مشهد

باغ گیاه‌شناسی مشهد دارای مساحت تقریبی ۲۵ هکتاربلیط مشهد بهار 97 و در غالب ۱۱ کلکسیون از ترکیب هنر معماری، معماری منظر و علم گیاه‌شناسی شکل گرفته است که در تاریخ ۲۲ خردادماه سال ۱۳۹۲ افتتاح شد. باغ گیاه شناسی مشهد، شامل بخش های مختلفی از جمله باغ گل رز، قطعه آموزشی و نمایشی، مجموعه گیاهی منطقه رویشی ایران، مجموعه آربراتوم و سیستماتیک گیاهی، باغ میوه های بومی ایران، مجموعه گیاهی سوزنی برگان، مجموعه نمایشی باغ صخره ای و مجموعه نهالستان و گلخانه های تکثیریه می باشد. دیگر کلکسیون این مجموعه باغ صخره‌ای است. این محل نیز دارای انواع گل و گیاهان پیازی، فصلی و صخره‌ای است.باغ میوه نیز شبیه‌سازی شده ازبلیط کیش اردیبهشت 97 کوچه‌باغ‌های قدیمی ایران است. در آن ۱۴۰ رقم درخت میوه و ۳۰ گونه درخت غیرمثمر مانند نارون کاشتهبلیط مشهد فروردین 97 شده است.کلکسیون نهالستان و گلخانه‌های تولیدی یکی از بخش‌های مهم است و به‌ عنوان بستر اولیه کاشت و ذخیره‌گاه عناصر گیاهی وارد شده به باغ محسوب می‌شد. در این بخش بیش از ۴۰ گونه و رقم زینتی یا تحقیقی در حال تکثیر است.بنابراین بازدید آن برای افرادی که به تور مشهد می روند خالی از لطف نیست.

باغ گیاه شناسی مشهد


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به به وبلاگ سفر و توریست خوش آمدید است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات